Rady a tipy

1. Čluny důsledně ošetřujte a kontrolu provádějte s dostatečným předstihem, protože drobné opravy lze provést do druhého dne, ale rozsáhlejší opravy trvají i několik dní.

2. Pokud nemáte dostatek zkušeností , nepouštějte se do opravy poškozeného člunu sami. Nezdařilá práce za použití neprofesionálních lepidel ( např. chemopren apod. ) se nevyplácí, odstranění zbytků lepidla je velice problémové a nákladné.

3. Doporučujeme zakoupit sadu lepení na drobné rychlé opravy např. na dovolené. Je ale důležité poté dovézt člun k důslednému zalepení.

5. Když se už pustíte do lepení člunu sami, je zapotřebí zvážit jaký materiál použijete. Na drobné opravy jsou většinou k člunu dodávané lepící sady i málé záplaty. Při výrobě člunu se používá materiál, který má pro maloodběratele vysokou pořizovací hodnotu cca 5000 Kč za 1m2. Kvalitní lepidla jsou také poměrně drahá. Než se pustíte do vlastnoruční opravy, je důležité si promyslet jestli finální výsledek bude levnější, než si to nechat opravit u odborníků.